Autizmusbarát Cirkusz

A Fővárosi Nagycirkusz és a Nemzetközi Cseperedő Alapítvány együttműködése révén különleges helyszín és különleges program: akadálymentes, autizmusbarát cirkuszi előadás.

Csodák akadályok nélkül!

Hiszünk abban, hogy a cirkusz csodája mindenkié! A Fővárosi Nagycirkusszal közösen dolgoztunk azon, hogy megteremtsük az akadálymentes, autizmusbarát előadások élményét. Első alkalommal 2026. június 13-án, 11 és 15 órakor várunk benneteket, hogy együtt éljük át az előadást, egy mindenki számára kényelmes és befogadó környezetben.

Az alábbiakban minden segítséget megtaláltok a felkészüléshez. Görgessétek végig az oldalt, vagy a tartalomjegyzék segítségvel ugorjatok rögtön a számotokra érdekes fekészítő anyaghoz.

Szia, az én nevem Lumi!

Ismerem az érzést, amikor egy izgalmas program bizonytalanságot okoz, én is szoktam ezt érezni. De van egy jó hírem! Én nagyon sok mindent tudok a Fővárosi Nagycirkuszról és a lenti letölthető anyagokban segíteni tudok nektek abban, hogy fel tudjatok készülni az élményre és biztonságban élvezni tudjátok a cirkuszi látogatást.

Megnézem a felkészülést segítő anyagokat!

A projekt résztvevői:


A módszertan kidolgozásában és a projekt sikerében közreműködtek:
Nemes-Jakab Éva (Nemzetközi Cseperedő Alapítvány), Várnai Zsuzsa (Nemzetközi Cseperedő Alapítvány), Dr. Simó Judit (Nemzetközi Cseperedő Alapítvány), Sajó Eszter (Nemzetközi Cseperedő Alapítvány)

A Fővárosi Nagycirkusz közreműködői:

Fekete Péter – Főigazgató, dr. Borsós Beáta – stratégiai igazgató, Joó Emese – főmuzeológus, a projekt felelőse és az összefoglaló szerzője, Pál Dániel – dramaturg, Szilágyi-Tüske Réka – szervezési és projekt munkatárs, Graeser József – cirkuszszakmai vezető, Bogdán Zoltán – grafikus



Támogatói nyilatkozat


Finanszírozta az Európai Unió. Az itt szereplő nézetek és vélemények azonban kizárólag a szerző(k) sajátjai, és nem feltétlenül tükrözik az Európai Unió vagy az Európai Oktatási és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA) véleményét. Ezekért sem az Európai Unió, sem az EACEA nem tehető felelőssé.

Adó 1%